Școala de reporteri – Vrancea

Am început un nou proiect! 
“Școala de reporteri SDG” este o școală de jurnalism pentru copiii din mediul rural prin care îi provocăm să descopere partea utilă a social media. Ei vor învăța să caute, să pregătească și să publice conținut relevant pentru localitățile lor în legătură cu Obiectivele Globale și să împărtășească cu colegii lor lucrurile noi aflate, învățând astfel ce sunt SDG-urile (Obiectivele Globale) și ce importanță au pentru generația lor.
#ȘcoaladeReporteri#ProgressFoundation

Școala de reporteri SDG

Am început un nou proiect! "Școala de reporteri SDG" este o școală de jurnalism pentru copiii din mediul rural prin care îi provocăm să descopere partea utilă a social media. Ei vor învăța să caute, să pregătească și să publice conținut relevant pentru localitățile lor în legătură cu Obiectivele Globale și să împărtășească cu colegii lor lucrurile noi aflate, învățând astfel ce sunt SDG-urile (Obiectivele Globale) și ce importanță au pentru generația lor.#ȘcoaladeReporteri #ProgressFoundation

Publicată de Fundatia Progress pe Miercuri, 20 martie 2019

Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *